חשיבותה של חברת השמה בהייטק

חברת השמה בהייטק – מדוע חשובה ההתמחות בהייטק?

אתם מנהלים ארגון בענף ההייטק, ואתם מחפשים עובדים לתפקידים שונים שיכולים להיות קשורים ישירות לפעילות הפיתוח הטכנולוגי, ויכולים להיות קשורים להיבטים רחבים אחרים בארגון, לרבות ניהול, שיווק, פיתוח עסקי ומכירות. עצם העובדה שמדובר בחברת הייטק, מאפשרת להניח בסבירות גבוהה יחסית, שאתם מיישמים חשיבה עסקית מתקדמת מעט יותר מאשר הארגון הממוצע במשק הישראלי ובכלל. כחברת הייטק, אתם לבטח מבססים את פעילותכם על חדשנות, על יצירת יתרונות וכושר תחרותי ומבינים גם את המשמעות הרבה של עובדים לארגון. בהתאם לכך, אתם מחליטים לבצע את תהליכי גיוס ומיון העובדים באמצעות חברת השמה, אבל למה דווקא חברת השמה בהייטק?

התמחות ורמה מקצועית של חברת השמה בהייטק

ובכן, אחד הערכים החשובים ביותר שלשמו מומלץ לעבוד עם חברות השמה, הוא ערך המקצועיות וההתמחות בעולם משאבי האנוש. חברות הייטק מיישמות בדרך כלל חשיבה מתקדמת מספיק כדי להכיר בחשיבותם של העובדים להצלחת החברה כולה, ובהתאם לכך ליישום תהליכים מקצועיים של חיפוש עובדים, גיוס ומיון עובדים, תגמול עובדים, אימון והכשרת עובדים, קידום עובדים וכן הלאה. חלק מהמרכיב המקצועי של תהליכי הגיוס והמיון של עובדים חדשים, קשור בקשר ישיר למאפיינים הייחודיים של ענף ההייטק, המקצועות השכיחים בו, היכולות והסטנדרטים המיושמים בו וכן הלאה, ובדיוק חברת השמה בהייטק היא חברת השמה האוחזת בהתמחות והיכולות הנדרשות כדי להבטיח את הרמה המקצועית הנדרשת בתהליכים אלה.

פרמטרים ותהליכים מובנים העומדים לרשות חברת ההשמה מראש

את ענף ההייטק ניתן לאפיין על פי שורה של פרמטרים, ובהם, בין היתר:
סוגי מקצועות
פרופילים אישיים של עובדים המתאימים לתנאי העבודה
גילאים ורקע דמוגרפי
עמידה בסטנדרטים מקצועיים בענף ההייטק
על מנת להמחיש את החשיבות בהיכרות של חברת השמה בהייטק את התחומים האלה, אפשר לקחת שתי דוגמאות קיצוניות להשוואה. מצד אחד, חברת השמה הנדרשת לגייס מנהל מחלקת תחזוקה במפעל מזון ומצד שני חברת השמה הנדרשת לגייס מעצב שבבי VLSI לחברת תקשורת בענף ההייטק. מן הסתם, ישנם שורה של מאפיינים כלליים שיכולים להיות חופפים בשני המקרים, אך ישנם עוד יותר מאפיינים ייחודיים לכל תחום, שהתמחותה של חברת השמה בהייטק בהם, יכולה להוסיף ערך רב לתהליך הגיוס והמיון, לייצר תוצאות טובות יותר, ואף להוזיל את עלויות התהליך כולו.

חברת השמה בהייטק

נגישות גבוהה למועמדים פוטנציאליים לשלל תפקידים בענף ההייטק

כך למשל, אחת היכולות החשובות של חברת השמה בהייטק ביחס לחברות השמה גנריות, היא הנגישות הגבוהה לעובדים פוטנציאליים בתחום ההייטק. חברות השמה רבות בונות לעצמן מאגרים גדולים של עובדים פוטנציאליים איתם יוכלו ליצור קשר בכל עת, על מנת לבחון את התאמתם ורצונם להשתלב בתפקיד פנוי אצל אחד מלקוחותיהם. אם אי פעם ניגשתם לחברת השמה, בין באופן עצמאי ובין במסגרת תהליך גיוס של חברה בה רציתם לעבוד, ייתכן מאוד שבזמן כזה או אחר גם קיבלתם טלפון מאותה חברת השמה, עם הצעת עבודה אצל אחד מלקוחותיה. זוהי כאמור, סיטואציה נורמלית ולגיטימית שמקורה בהתמחות אותה חברה בתחום עיסוקכם, וביצירת מאגרי המועמדים הפוטנציאליים כחלק מהתמחות זו.

תהליכים מובנים ומוכנים מראש בהתאמה מלאה לצרכי ענף ההייטק

הנגישות למועמדים פוטנציאליים רבים, בקלות ובמהירות, הוא אינו היתרון היחיד שיודעת חברת השמה בהייטק להציע לחברות ההייטק המשתמשות בשירותיה. לאורך כל תהליך הגיוס והמיון יש לבצע שורה של צעדים, הנדרשים לצורך גיוס מוצלח של עובדים. במקרים רבים, חברות ההייטק הפונות לאותן חברות השמה, כלל אינן מודעות לצעדים אלו, וישנו ערך רב ביכולת של חברת ההשמה לפתוח את האפשרויות בפני הלקוח, ולהעמיד לרשותו תהליכים מקצועיים שאפילו הוא לא ציפה להם מלכתחילה.

גיוס תוכניתן – מה הם האתגרים שיש להתמודד עימם בתהליך הגיוס?

כך למשל, גיוס תוכניתן, מנהל מערכות מידע או כל עובד אחר לתפקיד בכיר כלשהו, עשוי לכלול שלבים שונים כדוגמת מספר ראיונות עם נציגים מחברת ההשמה ומנהלים בחברה, וכן ביצוע מבדקים מקצועיים כדוגמת מבדקים פסיכומטריים, מבדקים תפקודיים וכדומה, מבדקים הנערכים במכונים מקצועיים ייעודיים. התמחותה של חברת השמה בהייטק מסייעת לה להכיר את הצעדים הספציפיים הנדרשים לכל תפקיד, וליישם את הצעדים בצורה מהירה, יעילה ואפקטיבית לאור הניסיון הרב שצברה בתחום הספציפי.

 

מתכנתים בחברת הייטק

פרופיל העובד האולטימטיבי – כלי חשוב וקריטי בתהליכי גיוס ומיון עובדים

כמו כן, אמצעי חשוב נוסף שחייב להיות נוכח בכל תהליך של גיוס עובדים, ואשר חברת השמה בהייטק יכולה לספק לחברות הייטק בקלות רבה, הוא פרופיל העובד האולטימטיבי. כאמור, תהליכי גיוס ומיון הם תהליכים מקצועיים שמרבית הארגונים, ובכלל זה גם חברות הייטק רבות, פשוט אינם מצויים בסודותיו במידה הנדרשת. אחד הצעדים החשובים ביותר לביצוע לפני הזנקת תהליך הגיוס הוא יצירת פרופיל העובד האולטימטיבי על תכונות האופי, יכולות, השכלה, גיל, רקע דמוגרפי ועוד שורה ארוכה של פרמטרים. כחברה עסקית שליבת העסקים שלה אינה סובבת סביב גיוס עובדים, אתם עשויים להתקשות בגיבוש הפרופיל הנדרשת, או בכלל להיות מודעים לעצם קיומו של אמצעי זה.

שורה של כלים מקצועיים ומתמחים לגיוס עובדים בענף ההייטק

לעומת זאת, חברת השמה בהייטק היא חברה המתמחה בתחום גיוס העובדים, ובאופן ספציפי בענף ההייטק. לחברת השמה כזאת ישנן מתודולוגיות מובנות ומוכנות מראש אותן היא יכולה להוציא אל הפועל בכל תהליך גיוס, בהתאם לתפקיד שעומד על הפרק, ובהתאם לסטנדרטים המוגדרים על ידי הלקוח. בכלל זה, יודעת חברת השמה כזאת להציע את פרופיל העובד האולטימטיבי כחלק בלתי נפרד מן השירות, כשאין צורך בכלל לגבש אותו מחדש, אלא רק להתאים אותו לצרכי הלקוח הספציפי. דברים אלה נכונים לגבי נושא הפרופיל כאמור, ונכונים גם לגבי מרכיבים נוספים בתהליך הגיוס, ובכלל זה הגדרת התפקיד, הגדרת קריטריונים במיון מועמדים וכדומה.

בחירת העובדים המתאימים – תנאי להצלחה וצמיחה

אחרי שאמרנו את כל זה, ניתן להבין בהחלט מדוע ישנה חשיבות רבה לכך שארגונים עסקיים יעשו שימוש בשירותיהן של חברות השמה, ומדוע שירותים אלה יכולים להיות אפקטיביים הרבה יותר כאשר מדובר בחברת השמה בעלת התמחות ייחודית בענף בו פועל הארגון. בחירת העובדים המתאימים לרוחב הארגון, יכולה להוביל אותו לקפיצת מדרגה במונחי צמיחה, ביצועים עסקיים ואפילו שורה תחתונה, ומכאן החשיבות של בחירת העובדים המתאימים ביותר לארגון. חשוב לדעת, שבאותה מידה בה עובדים מתאימים יכולים להוביל את הארגון קדימה, כך עובדים גרועים יכולים להוביל אותו לצניחה במקום לצמיחה, ועובדים בינוניים או בעלי רמת התאמה בינונית, גם אם הם עצמם אנשי מקצוע יוצאי דופן, ישליכו גם על הארגון כולו ו"ידחפו" אותו לבינוניות.

ומה בעניין העלות?

לשירותי השמה ישנה עלות, בדיוק כמו שלשירותי החברה שלכם יש עלות. יחד עם זאת, כחברה עסקית, עליכם לבחון את העלות לא במונחים של הוצאה כספית, אלא במונחים של ערך לארגון. במידה ובחירת העובד המתאים תסייע לכם ביצירת צמיחה בארגון, ובחירת עובד לא מתאים תעשה בדיוק את ההיפך, במרבית המקרים לא משנה בכלל כמה עולים שירותי ההשמה, בכל מקרה הערך הכולל יהיה גבוה יותר כאשר תבחרו לעבוד עם חברת השמה מתמחה בתחום ההייטק.

אפשר לפנות אלינו עם כל שאלה

office@yeholet.co.il

03-6771428