חברת השמה – יכולות, התמחויות ודברים שכדאי לדעת

חברת השמה – כללי

ממש כמו בקרב הציבור הרחב, גם במגזר העסקי ניתן לזהות שורה ארוכה של צרכים, תפיסות עסקיות וצרכים שונים של ארגונים עסקיים. לכל ארגון עסקי ישנם דגשים שונים שסביבם מתנהל המאמץ המרכזי בארגון. בארגונים מסויימים מדובר בגיוס העובדים הנכונים, הכשרתם ואימונם על בסיס קבוע ותגמולם בהתאם, ובארגונים אחרים מדובר בפיתוח מוצרים חדשניים, תחזוקה של קווי ייצור או הפקת הפעילויות השיווקיות הטובות ביותר. יחד עם זאת, בכל הארגונים הללו, כל אחד מן הדגשים הללו נשען ברובו על עובדי החברה, על היכולות המקצועיות שלהם ועל התאמתם לתפקידים השונים, וזאת סיבה מספיק טובה לעבוד בשיתוף עם חברת השמה מקצועית כדי למצוא את אותם עובדים.

תהליך מקצועי שנבנה לאורך שנים של ניסיון, רכישת ידע ויכולות

העבודה עם חברת השמה אינה מסתכמת בהרמת טלפון, בקשת עובד לתפקיד מסויים וקבלת העובד לשורות החברה. המדובר בתהליך מקצועי ויסודי, התפור על פי מידות הארגון, בהתאם לצרכיו ולמטרותיו. מעבר לכך, המדובר בתהליך מקצועי של גיוס ומיון מועמדים אפשריים, עם גישה למאגר שלם של מועמדים פוטנציאליים המתאימים בדיוק לתפקידים אותם רוצה לאייש הארגון. איך זה קורה? באמצעות שנים ארוכות של ניסיון של חברת ההשמה, במהלכן פיתחה מאגרים שלמים של מועמדים בעלי פרופילים אישיים שונים, המתאימים לתפקידים שונים וסטים שונים של דרישות אישיות ומקצועיות.

תהליך הגיוס המיושם על ידי ארגונים קטנים, בינוניים וגדולים כאחד

עבור מרבית הארגונים, גיוס עובדים באופן עצמאי מסתכם בישיבה קצרה המגדירה את הצורך בעובד חדש, וגיבוש מספר פרמטרים מרכזיים, בדרך כלל גנריים מדי, שעל פיהם ייבחנו המועמדים, פרסום מודעת דרושים בלוחות המתאימים וכניסה לתהליך של קליטת קורות חיים וראיון מועמדים. אם אתם עסק קטן או בינוני, סביר להניח שכך בדיוק נראה תהליך הגיוס והמיון שלכם, ואם אתם ארגון גדול, סביר להניח שתיאור זה קרוב מאוד לתהליך שאתם מיישמים. בפועל כמובן, אם אתם רוצים לגייס את העובדים הטובים והמתאימים ביותר מתוך הבנת החשיבות העצומה שבכך, על התהליך שאתם מיישמים להיות עמוק ויסודי הרבה יותר.

חברת השמה

הגדרת הקריטריונים לבחירת העובד המתאים ביותר, וגיבוש הכלים לבחינתם

אחד המרכיבים החשובים ביותר בתהליך זה, מרכיב המיושם בצורה שיטתית על ידי חברות השמה מקצועיות, הוא הגדרת הקריטריונים והכלים לבחינתם. יחסי אנוש טובים זה חשוב, עמידה בלחץ זה חשוב, אחריות זה חשוב, אבל פרט לקריטריונים כלליים אלה ישנה עוד שורה של קריטריונים שחשוב לבחון, ומעבר לכך, חשוב לדעת מראש כיצד יש לבחון את אותם קריטריונים. איך בוחנים אחריות? איך בוחנים יחסי אנוש טובים? איך בוחנים עמידה בתנאי לחץ? חברות השמה מקצועיות יודעות בדיוק איך, בין שהכלים לכך יושבות אצלן, ובין שהן עובדות בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים חיצוניים לעריכת מבדקים מתאימים.

גישה מהירה ויעילה למועמדים פוטנציאליים בעלי סבירות התאמה גבוהה

מרכיב חשוב נוסף הוא הגישה למועמדים פוטנציאליים. בהיעדר מאגר של מועמדים כאלה, הדרך היחידה להגיע אל המועמדים הפוטנציאליים היא באמצעות פנייה רחבה אל כלל האוכלוסיה מתוך הנחה שהמועמדים הנבחרים יגיחו מתוכה בעצמם. חברת השמה מקצועית יודעת שהדברים אינם עובדים כך, ושיש צורך למקד את המאמץ סביב מועמדים פוטנציאליים בלבד על מנת להיות מסוגלים למצות מתוכם את הטובים ביותר. בהתאם לכך, אוחזות חברות ההשמה המקצועיות מאגרים של מועמדים, כשלכל מועמד ישנו פרופיל אישי ומקצועי אותו ניתן לשלוף בצורה מהירה לכל תפקיד שעולה על הפרק.

אוסף של כלים, יכולות ומתודולוגיות מקצועיות המיושמות על ידי חברת השמה

מועמדים אלה הם אנשים שיצרו קשר עם חברת ההשמה בזמן כזה או אחר, עברו תהליכי גיוס יסודיים ובסופו של דבר השתלבו במקום עבודה אחר. עבורם, יש לחברת ההשמה את כל המידע לו היא זקוקה כדי להתאים אותם לתפקידים השונים, וכל שנותר הוא לבחון אותם יותר לעומק במידה והפרופיל שלהם מתאים לפרופיל של המועמדים הנדרשים לתפקיד הספציפי. המשמעות של הדברים היא, שמקצועיותה של חברת השמה ניכרת לא רק ברמה המקצועית של התהליכים אותם היא מיישמת, אלא גם ביכולות שלה ובכלים שבנתה לאורך השנים ואשר עומדים לרשותה בתהליכי הגיוס השונים.

ראייה נכונה של ההוצאה הכספית לרכישת שירותי הגיוס

העניין הוא, שרבים מהארגונים העסקיים אינם רואים הצדקה בהשקעה הכספית הגבוהה הכרוכה בעבודה עם חברת השמה. בהיבט זה חשוב לומר שעבודה עם חברות השמה היא לא בהכרח עניין יקר, והכל תלוי בהיקף תהליך הגיוס שאותו רוצה ליישם הלקוח על מנת למצוא את העובדים המתאימים לו. ניתן בהחלט לגייס עובדים דרך חברות השמה גם בהשקעה נמוכה יחסית, אותה יכול כל עסק קטן ובינוני להעמיד לטובת העניין. לצד זאת, ישנם מקרים בהם העבודה עם חברת ההשמה אכן כרוכה בעלויות גבוהות במיוחד, והשאלה הנשאלת היא מדוע זה בכלל כדאי, ולמה צריך ארגון עסקי להשקיע כל כך הרבה כסף לצורך גיוס עובדים.

 

עובדים מצליחים

בחינת הערך המתקבל בארגון, ולא רק היקף ההוצאה

ובכן, בניגוד לאדם פרטי, השיקולים של ארגון עסקי חייבים תמיד להיות מחושבים במונחים כלכליים וכספיים. ארגון עסקי אינו אמור לבצע מהלכים שאינם תורמים ערך לבעלי המניות, בין בצורה ישירה ובין בצורה עקיפה. יחד עם זאת, שאלת הערך אינה נובעת מהיקף ההוצאות או מהעלות של מהלכים שונים שאותם מבצע הארגון, אלא מסך התרומה הסופית של אותם מהלכים בניכוי העלות שלהם. בהיבט של עבודה עם חברת השמה, ייתכן מאוד שמדובר בהוצאה גבוהה יחסית, אך הערך שיקבל הארגון כתוצאה מבחירת עובדים טובים יותר ומתאימים יותר, עשוי להיות גבוה עשרות מונים ביחס לעלות.

כיסוי העלויות בתוך חודשים ספורים של תשלום שכר לעובד

בסופו של דבר, עלות של עבודה עם חברת השמה אינה עולה על שכר חודשי לחודש אחד או מספר בודד של חודשים. בבחירת העובד הלא מתאים, העלות יכולה להרקיע שחקים בתוך חודשים ספורים בלבד של תשלום שכר עבור עבודה שאינה מבוצעת כנדרש. לעומת זאת, בבחירת העובד המתאים, וזה בדיוק מה שמבטיחה לכם חברת השמה מקצועית, יכוסו הוצאות הגיוס בתוך חודשים ספורים, וכל יום שעובר לאחר מכן יוקדש לייצור ערך אמיתי וקונקרטי לארגון, ערך שיבוא לידי ביטוי בשורת ההכנסות ושורת הרווח של הארגון.

היכולת של העובד הבודד להשפיע על הארגון ולהוביל אותו למקומות שונים

בשורה התחתונה, עבודה חברות השמה יכולה לשפר משמעותית את איכות מצבת כוח האדם בארגון שלכם, ואם אינכם מודעים לערך הטמון בכך, ולפוטנציאל השינוי שמהלך כזה יכול להוביל בארגון, כדאי להגיע לחברה כזאת, לשוחח איתה ולקבל נתונים שיסייעו לכם לבצע את הבחירות הטובות ביותר עבורכם. חברה מקצועית תוכל להציג לכם נתונים סטטיסטיים אובייקטיביים, ולהסביר לכם בדיוק כיצד עובד מתאים ואיכותי יכול לשנות את כל מסלול ההתקדמות של הארגון, לשנות את מעמדו של הארגון ולהשפיע על הביצועים העסקיים שלו. מעבר לכך, תוכלו לקבל גם בדיוק את ההסבר ההפוך, שיראה לכם כיצד עובד לא מתאים יכול, לא רק שלא לסייע לארגון, אלא לפגוע בו ולגרום לו נזק אקטיבי או פסיבי.

אפשר לפנות אלינו עם כל שאלה

office@yeholet.co.il

03-6771428